Şahıs Koruma Eğitimi

(Body Guard)

Köpekler, tarih boyunca insanlara hizmet etmiş canlılardır. Bir yabancının sahibine ait eşyaları görüp de kadim iç güdüsüyle tepki vermeyecek köpek yoktur  Ama bu içgüdüler, bazen onları da bizi de yanıltabilir. Şahıs Koruma işi, iç güdülere  bırakılmayacak kadar önemli bir iştir.

 Koruma eğitimi,  18. aydan sonra verilen bir eğitimdir. Yaş   sınırı köpeğin cinsine göre de değişmektedir. Bodyguard ve alan koruma eğitimi alacak  köpeğin temel itaat eğitimini mutlaka tamamlamış olması  gerekmektedir. Ve karakterinin bu eğitimi almaya hazır olması gerekir.

Sadece ırkı bu eğitim için yeterli değildir, köpeğin karakteri de önemlidir. Mesela bazı Alman Çoban Köpekleri bekçi olabilirken bazıları olamaz. Bunu köpeklerin tepkilerinden anlayabiliriz. Mesela ona doğru atıldığınızda tepki vermiyorsa uygun değildir diyebiliriz.

Yavru Köpek Eğitimi için ilk önce, ısırma ve çekiştirme öğretilir. Bu oyun şeklinde yapılır ve muhakkak onun kazanması sağlanır. Böylelikle öz güveni de yerine gelecektir. Arka dişleriyle ısırma öğretilir. Çünkü yavru köpekler genelde ön dişleriyle ısırırlar.

İki yaşından sonra ise daha farklı eğitimler yapılır. Ses ve dokunmayla eğitime devam edilir. Saldır” komutundan sonra  Bırak komutu da öğretilir. Böylelikle onun kontrolünü tamamen sizin elinize geçmiş olur. Bir köpek saldırıyor ama bırakmıyorsa orada sıkıntı var demektir. Ve sonra da “uzun Atak” “Esir alma” denilen eğitimler verilir. Bütün bunlar tamamlandıktan  sonra artık köpeğiniz eğitimi tamamen bitirmiş olur.

Eğitimin sonunda bazı köpekler sadece eğitimde kullanılan aletlere tepki gösterirler. Bu da sıkıntılı bir durumdur. O yüzden bu tarz köpeklere ayırt etme eğitimi de verilir.

Yavru köpek Bodyguard eğitimi alacaksa onu diğer insanlarla çok haşır neşir etmemeliyiz. Çünkü insanlara alışırsa ona, insanlardan korkması ve onlara temkinli olmasını öğretmek zorlaşır.

Şahıs Koruma İçin Uygun Köpek Irkları

Schnauzerler, Alman Çoban Köpeği, Kafkas Çoban Köpeği, Moskova Bekçi Köpeği, Doberman, Rottweiler,  Amerikan Boxer, El Presa Canario , Bouvier Des Flandres

  Köpekleri bu eğitimi almaya uygundur. Fakat mizaçları  da uygunsa.

Canınızı Emanet ettiğiniz Köpeğinizin, sizi doğru zamanda uyarmayı bilmesini ,tehlikenin farkına vardığında korkusuz tepkiler gösterebilmesini, neyin tehlike olup  neyin olmadığını ayırt edecek durumda olmasını, tehlikeyi fark ettiğinde karşı tarafa saldırmayı, sizin komutunuzu alana kadar bırakmamayı temel alan   Şahıs koruma Eğitimleri  için oluşturduğumuz uzman kadromuzla  iddialıyız.

Köpeğinizin içgüdülerini geliştirerek yön verdiğimiz  Şahıs Koruma Eğitimi Hizmetimiz sayesinde rahatça uyumak istiyorsanız Antalya Dog Club olarak hizmetinizdeyiz.

Arayın görüşelim, gelin tanışalım