İleri İtaat Eğitimi

Köpeklerde İleri İtaat Eğitimi, temel itaat eğitiminden sonra gelen aşamadır. Komutlar değişmez sadece “gel “komutu eklenir. Ve bazı komutların süresi daha uzun tutulur. En önemlisi artık köpeğiniz serbest ve tasmasızken de size itaat etmeyi öğrenir.

*İleri İtaat Eğitiminde önerilen yaş aralığı  9-12 ay arasındadır.

*Bu eğitimin sağlıklı yürütülebilmesi için Temel İtaat Eğitimin başarılı bir şekilde tamamlanmış olması gerekir.

*Bu eğitimde de köpeğinizi tanımanız, ve onu çok sevmeniz gerekir.

*Sevgiyle yaklaştığınızda aranızdaki güven ilişkisi de tam olacaktır. Böylelikle size güvenen köpeğiniz, sizden alacağı İleri İtaat Eğitiminde de daha az zorlanacaktır. Sevgi ve güven eğitimin olmazsa olmazlarıdır.

*Sabırlı olunuz. Çünkü gerçekten köpeğiniz sizi zorlayabilir.

*Tutarlı ve kararlı olunuz.

*Eğitim sürelerinde istikrarlı olunuz.

*Eğitime tek bir ortamda değil, farklı ortamlarda da devam ediniz.

*Diğer köpeklerle sosyalleşmesi, İleri İtaat Eğitiminde de çok faydalı olacaktır.

*Ödül ve cezanın yerinde ve kararında kullanılması, İleri İtaat Eğitiminde başarılı olmanızı sağlayacaktır.

İleri İtaat Eğitimin Komutları

Takip: Sahibinin sol tarafında tasmasız bir şekilde ,sahibinin adımlarıyla ahenk yaratarak yürümesidir.

Gel: Köpeğinizin her nerede olursa olsun duyduğunda, yanınıza gelmesini sağlayan komuttur. Temel İtaat Eğitiminde olmadığı için sizi biraz zorlayabilir. Korkmayın. Bol tekrarla, ısrarcı  bir şekilde ve ödülleri etkin kullanarak  devam edin. Köpeğiniz daha neler öğrenecek siz bile inanamayacaksınız.

Bekle: Genellikle yat ve otur komutlarıyla birlikte kullanılır. Yat bekle, otur bekle şeklinde. Önemli olan her defasında daha uzun beklemesini sağlamaktır.

Otur: Eğitmenin yürürken aniden durduğunda, köpeğin direkt oturmaya geçmesini sağlayan komuttur.

 Yat: Duyduğu anda, köpeğinizin yatma pozisyonuna geçip gözlerini size diktiği komuttur.

 Kalk: Yatan köpeğin, oturma pozisyonu almasını sağlayan komuttur.

GEL: Bekleyen köpeği geri çağırmaya yönelik komuttur.

ATLA: Köpeğin eğitim parkurundaki atlama tahtalarından ya da  herhangi bir engelin üstünden  atlamasını sağlayan komuttur. Atlanacak alanlar ardışıksa arada durup bekler ve tekrar komutunuzla önündeki engelden atlar. Atlanacak engellerin 50 cm’i geçmemesi önerilir. Ve ard arda 3 engel olması tavsiye edilir.

APORT ve BIRAK Atılan objeyi geri getirmeyi sağlayan komuttur.

İleri İtaat Eğitimi, Köpeğinizin ve sizin hayatınızı kolaylaştıracak bir eğitimdir. Köpek eğitimleri sadece sizin işinize yaramaz. Aynı zamanda onu da tehlikelerden korur. Bir anda yanınızdan fırlayan köpeğinizi durdurmak, onun kaza geçirmesini engelleyebilir. Onun oturmasını sağlamak beslenme alışkanlığını da düzene sokacaktır. Ya da atla komutu bazen onun temiz kalmasını sağlayacaktır. Kısacası tüm bu eğitimler köpeğinizin ve sizin ruh ve beden sağlığınız için çok önemlidir.

İleri İtaat Eğitimi, sizin kendi başınıza çok zorlanacağınız bir eğitimdir. Bu anlamda kendinizi ve köpeğinizi çok zorlamadan Köpek eğitim merkezleriyle ilgili makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu eğitim uzmanlık ve deneyim gerektiren bir eğitimdir. Köpek Eğitim Merkezleri ‘nin eğittikleri köpek sayısını ve köpek eğitimi için sahip oldukları imkanları düşünürsek İleri İtaat Eğitimini onlara bırakmak en iyisi olacaktır.

Köpeğiniz ve sizin için en iyisi sağlıklı geçirilen bir eğitim hayatına sahip olmanızdır. Eğitimlerden sonra fark edeceksiniz ki köpekle yaşamakla eğitimli köpekle yaşamak arasında oldukça fazla fark vardır.

Yaşam kalitenizi artıracak bu eğitime bir an önce karar verip başlamanızı öneriyoruz.

İleri İtaat Eğitimi, temel itaat eğitiminden sonra gelen aşamadır. köpeğiniz serbest ve tasmasızken de size itaat etmeyi öğrendiği bu eğitim sürecinde de biz, Antalya Dog Club olarak, yine yanınızdayız.

Otur, yat ,kalk, bekle, otur bekle, yat bekle gibi komutları öğrendiği, yanınızda tasmasız olarak yürüyebildiği, yabancılara saldırmadan onlarla ve diğer köpeklerle anlaşabildiği, havlamasını kontrol edebildiği,” pati ver” le selamlaşabildiği ve en önemlisi “hayır”ı öğrendiği eğitimlere dayanan İleri İtaat Eğitimi, Köpeğinizin kaliteli bir hayat sürmesi için önemli bir eğitimdir.

Bu eğitimi muhteşem bir doğaya sahip otelimizde, köpeğinizin ,köpeğinizin strese girmeyeceği bir ortamda, sakin, stressiz, kuş sesleri eşliğinde , alanında uzman ve hayvanları çok seven eğitimcilerle almasını istemez misiniz?

Sağlıklı geçirilen bir eğitim hayatı, köpeğiniz ve sizin için ömür boyu unutulmayacak bir deneyim olacaktır. Biz Antalya Dog Club ailesi olarak sizin ve köpeğinizin eğitimli ve mutlu hayatına rehber olmak için buradayız. Köpeğiniz de gördüğünüz her değişikliğin mimarı olmak için yanınızdayız.

Arayın görüşelim.