Erkek ve Dişi Köpek İsimleri

Erkek ve Dişi Köpek İsimleri

Can dostu olarak sahiplendiğiniz köpeğiniz için en önemli aşamalardan biri kuşkusuz ki ona isim bulmaktır. Köpeklere isim verme aşaması sanılanın aksine aslında oldukça önemlidir. Çünkü köpeklerin kendi isimlerini tanımaları verilecek eğitimler konusunda rol oynamaktadır. Bir nevi çocuklarınız gibi olacak olan köpeğiniz için yapısına ve karakterine yakışan bir isim bulmanız gerekir.
Köpeğinize isim verirken göz önünde bulundurabileceğiniz birçok etken vardır. Can dostunuzun rengi, tüyle, cinsiyeti, karakteri ve enerjisi doğru isim seçimi için ipucu vermektedir. Ayrıca kendi ilgi alanlarınız da köpeğinize isim bulma konusunda size yardımcı olabilir. Örneğin tarihe ilgi duyuyorsanız Aristo ya da bilim seviyorsanız Tesla ismini kullanabilirsiniz.
Fazla uzun olmayan isimler köpeklerin dikkatini daha çok çeker ve bu sayede çok daha kolay adapte olabilirler. Bu nedenle ona kısa isimler koyabilir hatta ikileme isimler tercih edebilirsiniz. Köpek sahipleri tarafından en çok tercih edilen isimler genellikle yabancı imlerdir. Örneğin Bella, Jack ve Caharlie gibi isimler oldukça sık kullanılır. Köpeklerinin göz rengini dikkate alarak seçim yapanlar Olive, Bal ve Blue gibi isimleri tercih ederken tüylerine göre tercih yapanlar Snow, Oreo ve Daisy gibi isimleri sıklıkla tercih etmektedir.
Sevimli arkadaşlarınıza isim seçerken Mocha, Lokum ve Badem gibi unisex isimler arasından tercih yapabileceğiniz gibi dilerseniz cinsiyetine göre de seçim yapabilirsiniz.

Erkek Köpek İsimleri

Erkek köpek sahipleri genel olarak Rocky, Kont, Mamba ve Alex gibi isimleri tercih etmektedir. Ancak aşağıdaki listede yer alan isimlerde sıklıkla tercih edilen erkek köpek isimleri arasında yer almaktadır.
Ares
Aşil
Arthur
Ayaz
Ateş
Badi
Barney
Bambam
Bulut
Body
Çakır
Çakıl
Çapkın
Cash
Carlos
Cookie
Chucky
Duman
Dost
Eros
Fındık
Gofret
Gece
Hector
Haydut
Herkül
Jack
Ice
Karamel
Joker
Korsan
Köpük
Kral
Leo
Lucky
Mars
Maço
Melo
Maylo
Mex
Müdür
Odin
Oskar
Pars
Pablo
Pasha
Raki
Reis
Rex
Romeo
Rıfkı
Rüzgar
Sezar
Şans
Thor
Tarçın
Whisky
Zeytin
Zeus

Dişi Köpek İsimleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi köpek isimleri erkek dişi fark etmeksizin unisex isimlerden tercih edilebilmektedir. Ancak sahiplendiğiniz köpek dişiyse dilerseniz Coco, Karamel ve Lucky gibi cinsiyetsiz isimler yerine dişi köpek isimleri arasından da tercih yapabilirsiniz. Hazırlamış olduğumuz listede oldukça beğenilen ve sık tercih edilen dişi köpek isimleri yer almaktadır.
Alice
Ada
Arwen
Angel
Asi
Asena
Asya
Bal
Bella
Bia
Betty
Carmen
Ceku
Çilek
Çıtır
Cindy
Daisy
Eva
Fıstık
Gofret
Gümüş
Hera
Jessy
Karamel
Kontes
Kuki
Köpük
Latte
Lady
Lena
Lili
Limon
Linda
Liza
Lucy
Maya
Mira
Mina
Misha
Nina
Naz
Paris
Ponçik
Puffy
Prenses
Queen
Roxy
Rita
Sasha
Shela
Şeker
Şirin
Shila
Şiva
Sultan
Şımarık
Tarçın
Tina
Tekila
Venüs
Zeytin
Zeyna
Zuzu
Zili

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir